Kalendář akcí

<< Červen 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Cílová skupina DOZP od 1.9.2018

1.

Cílovou skupinu DOZP tvoří osoby s různým stupněm mentálního postižení, včetně postižení s kombinovanými vadami ve věku od 18 do 64 let, kteří si v důsledku snížené nebo chybějící soběstačnosti nemohou zajistit základní životní potřeby, využívat veřejná místa, získávat si práci, uplatňovat svá práva a jsou závislí na pomoci jiné osoby.

Osobám ve věkové kategorii nad 65 let je služba poskytována pouze v případě, že smlouva o poskytování sociální služby s nimi byla uzavřena před dosažením věku 64 let (tj. že tyto osoby žily v zařízení před dosažením této věkové hranice).

 

Vymezení pojmu kombinované postižení:

mentální a smyslové postižení

mentální a tělesné postižení

mentální, smyslové a tělesné postižení

 

2.

Cílovou skupinu DOZP tvoří osoby se zdravotním postižením spojeným s imobilitou a vysokou potřebou 24hodinové podpory k zajištění základních životních potřeb od 18 do 64 let věku.

Osobám ve věkové kategorii nad 65 let je služba poskytována pouze v případě, že smlouva o poskytování sociální služby s nimi byla uzavřena před dosažením věku 64 let (tj. že tyto osoby využívaly službu již před dosažením této věkové hranice).

 

Poskytnutí pobytové sociální služby se vylučuje, jestliže:

  • zdravotní stav osoby vyžaduje poskytnutí ústavní péče ve zdravotnickém zařízení
  • osoba není schopna pobytu v zařízení sociálních služeb z důvodu akutní infekční nemoci
  • chování osoby by z důvodu duševní poruchy závažným způsobem narušovalo kolektivní soužití, klient by opakovaně ohrožoval na zdraví a životě sebe, ostatní klienty či personál. Jedná se o situace, při kterých by musela zasahovat policie nebo lékař (napadení s poraněním).
  • osoby s lehkým mentálním postižením, které péči o svou osobu zvládají samostatně do té míry, že mohou využít službu komunitního typu, např. Chráněné bydlení, Podporované bydlení aj.