Kalendář akcí

<< Duben 2024 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

LOGO

KONCEPCE BIOGRAFICKÉ PÉČE®

              Domovy sociálních služeb Litvínov, p. o. poskytují služby na základě znalosti životního příběhu klienta. Životní příběh tzv. BIOGRAFIE, nám k tomuto způsobu práce poskytuje velké množství informací, které nám pomáhají lépe porozumět klientovi a nastavit kvalitní a individuální péči „šitou na míru”. Pomáhá nám zlepšit vzájemnou komunikaci s klientem, také nás učí jako tým lépe rozumět seniorské generaci a jejich způsobu života v životních obdobích. Nechceme pečovat jen o tělo, ale hlavně také o duši našich klientů. Je pro nás důležité znát jejich psychické, sociální, ale i spirituální potřeby a proto na základě znalosti životního příběhu klienta, můžeme pochopit jejich změny chování. Naším cílem je nastavit péči o naše klienty naprosto individuálně a podle jejich potřeb.

              Maximální podporou při zavádění koncepce „BIO péče o seniory®“ je pro nás spolupráce s PhDr. Evou Procházkovou, PhD., která je autorkou koncepce a vzdělává náš pracovní tým. Biografickou péči pomáhá postupně zavádět do české praxe od roku 2016.  Současně přednáší tuto problematiku na několika univerzitách v ČR.

              PhDr. Eva Procházková, PhD., vystudovala v Rakousku „psychobiografický model péče“ u prof. Erwina Böhma a od roku 2008 je jeho stálou spolupracovnicí. Způsob péče o seniory s onemocněním demence, podle prof. Erwina Böhma a autora modelu péče, je využívaný v německy mluvících zemích, více na http://www.ebinbio.cz

              Jsme součástí sítě „projektových domů pro seniory“, kteří jako první implementují koncepci „BIO péče o seniory®“ do své praxe s cílem humanizovat zdravotně sociální služby a péči seniorům.

              Naším společným cílem je vidět seniora s celou jeho životní historií, ve které se odráží osobnost člověka, kterého vnímáme jako jedinečnou bytost.

             Empatický a důstojný přístup k seniorům je založen na respektu a úctě k člověku v závěru jeho života. Naše biografická péče o seniory je podložena deseti etickými zásadami.